Ako na hydratované a vyživené kučery počas zimy

50

S chladným obdobím prichádza pre naše vlasy čas, kedy možno potrebujú mierny kučeravý reštart. Možno sa prejaví zvýšená potreba po hydratácii alebo naopak po proteíne, možno sa objaví nežiaduci frizz či strata ich lesku. Častým problémom počas zimy je ich mdlosť, krehkosť, suchosť či strata definície. A práve tieto prejavy nám dávajú najavo potrebu zmeny doterajšej starostlivosti.

My vám ukážeme ako na to. 🙂

Základom je maximálna hydratácia a výživa!
To, že sa vaše vlasy prejavujú ako suché, nedržiace tvar či dokonca lámavejšie ako obvykle je zapríčinené stratou hydratácie. Vplyvom vlhkého vzduchu sa do vlasov dostáva extra vlhkosť z prostredia a samozrejme to platí aj naopak –
z vlasom sa hydratácia vytráca. Veľkým pomocníkom v tomto období zohráva hydratačný produkt , napríklad vlasová maska či kondicionér. Pokiaľ vlasy znesú dávku proteínu, teraz je ten správny čas doplniť ho napríklad v stajlingovom produkte. Vyvážený podiel hydratácie a proteínu je kľúčové počas celého roka.

Stajlingová technika ako pomocník proti frizzu
Na nadmerný frizz vplýva mnoho faktorov (nadmerná vlhkosť, spôsob umývania a stajlovania vlasov, fén, spôsob susšenia vlasov, atď). To prvé spomenuté je najčastejší ničiteľ krásnych definovaných vlasov a práve preto odporúčame práve zmenu spôsobu stajlovania vlasov spolu so zmenou produktov (a práve tieto produkty možno doma práve máte).
Hovoríme o LOC metóde. Pri tomto spôsobe stajlovania vlasov sa využíva na stajling voda – olej – krém. Tajomstvo tkvie v uzamknutí hydratácie vo vnútri vlasu a tá sa potom udržuje vo vlasoch v maximálnej možnej miere.
Spôsob aplikácie je nasledovný: mokré umyté vlasy vystláčame od prebytočnej vody rukami, následne vhodným uterákom. Aplikujeme vlasový olejček v množstve 2-3 kvapky rozotrený v dlaniach a aplikujeme na takto mokré vlasy. Následne aplikujeme v rozumnom množstve stajlingový krém a sušíme. Vlasy sa nám odvďačia krásnou definíciou, leskom a frizz sa eliminuje na minimum. Spôsob aplikácie produktov je kľúčový, v tomto prípade odporúčame prečítať si článok o najčastejších stajlingových technikách.

Najvhodnejšie produkty pri LOC metóde:
Sumilayi olejček – olejček účinne uzamyká hydratáciu do vnútra vlasov, dodáva im krásny lesk, vyživuje ich do hĺbky a je vhodný aj ako záverečnú starostlivosť.
Rulls stajlingový krém – ľahký krém ktorý je vhodný pre všetky typy vlasov. Vlasy hydratuje a dodáva im krásny lesk s dobrým tužením.
Curl Flo stajlingový krém – vhodný pre vlasy s pevnejšou štruktúrou, no aj pre jemnejšie typy vlasov. Vlasy hydratuje a zanecháva ich krásne definované.

Hlavné problémy vplývajúce na vlasy
V našom živote sú situácie, ktoré neovplyvníme, no sú aj také, ktoré ovplyvniť vieme. Častými faktormi vplývajúcimi na správanie vlasov je nielen vlhkosť ale aj teplota a to ako vonkajšia tak aj vnútorná. Prekúrené miestnosti môžu spôsobovať dehydratáciu vlasov a preto je pravidelná vlasová maska nesmierne dôležitá. Stiahnutie teploty v miestnosti je tiež riešením, no je otázne, či nám to stojí za stratu pohodlia. 🙂

Pridaj komentár

(0)