Zamilujte sa opäť do svojich kučeravých vlasov

15

Vlasy nás hnevajú… často… sú dni, kedy by sme sa svojej hrivy najradšej vzdali a to obzvlášť ak sú naše vlasy nepoddajné kučery. Takéto vlasy si vyžadujú špeciálnu starostlivosť a na prvý pohľad sa môže zdať zložitá. Spísali sme síce pre vás síce EBOOK, no pre tie z nás, ktoré chcú rýchle info – spísali sme pre vás pár dôležitých krokov práve v tomto článku a to krátko, rýchlo a prehľadne!

 1. Vylúčte produkty s nevhodnými zložkami (sulfáty, silikóny, parabény, vysušujúce alkoholy, vosky). Takéto zložky zaťažujú vlasy a pre kučery sú absolútne nevhodné pretože ničia ich krásu a jedinečnosť a eliminujú ich kučeravenie.
 2. Doprajte vlasom kompletku – vaše vlasy potrebujú pre svoju krásu a zdravie 4 hlavné produkty, a to: jemný šampón tzv. low poo, kondicionér, stajlingový produkt a vlasovú masku. Ich výber zvoľte podľa štruktúry svojich vlasov (testy porozity, online testy a podobné podivné metódy analyzovania vlasov sú klamné a často neodrážajú skutočné potreby vlasov). Najspoľahlivejšia je mikroskopická vlasová analýza, ktorá dokáže určiť ako porozitu tak aj poškodenia, stav vlasových korienkov, potreby vlasov a dokáže určiť vhodné produkty s 99% presnosťou. Samozrejme každé vlasy sú individuálne a ich reakcia na produkty sa môže líšiť.
 3. Nezabudnite na čistenie – čistenie je nesmierne dôležité hlavne v prípade ak prechádzate na CG friendly produkty alebo ak sa vlasy dostanú do styku so silikónmi. Medzičistenie postačuje 1x za 3-6 mesiacov. Príliš časté čistenie vysušuje vlasy. Na takéto čistenie vám poslúžia sulfátové šampóny z drogérie (Shauma) alebo ich ponuku nájdete aj u nás v eshope.
 4. Technika umývania a stajlovania je kľúčovým prvkom k pekným vlasom. Viac ako stajlingových technikách si môžete prečítať TU.
 5. Nečešte vlasy zasucha! Je to prvý krok k strate ich krásy.

Pre doplnenie základných informácií si odporúčame preštudovať celú ebook. Poradenstvo zdarma poskytujeme v našej FB skupine alebo prostredníctvom emailu infocurlygirlsk@gmail.com.

Naše tipy:

 1. Vlasovú masku aplikujte pravidelne a to podľa potreby, najmenej však 1x za dva týždne. Vlasy budú krásne lesklé a vyživené.
 2. Krása vlasov začína od pokožky a preto odporúčame vyživiť ju vyživujúcim olejčekom. Ponuku olejčekov nájdete TU.
 3. Ak neviete nájsť príčinu nevhodného správania sa vlasov, skúste zmeniť techniku ich úpravy.
 4. Drogériové produkty často neposkytujú toľko, čo profesionálne produkty na kučery. Tajomstvo tkvie v ich špecializovanej receptúre, ktorá je navrhnutá tak, aby podporovala kučeravenie vlasov na maximum.

Ako milovať svoje vlasy:

 1. Rešpektujte individualitu svojich vlasov a majte realistické očakávania. Nie je nad spokojnú ženu, ktorá je stotožnená so svojou individualitou a nerobí si hlavu z nedostatkov (ktoré má predsa každá z nás).
 2. Každá z nás má aj zlé vlasové dni. Riešenie je jednoduché – jednoducho vlasy vypnite a usmejte sa na svet.
 3. Starajte sa o svoje vlasy s láskou. Doprajte im kvalitnú výživu.
 4. Nesledujte úzkostlivo každý prameň. Starapatosť ako aj frizz patria ku kučerám.

Moja skúsenosť:
Moje vlasy sa na začiatku javili ako rovné, no strapaté a neupraviteľné – doslova som vyzerala ako lev. Po prechode na metódu curly girl sa začali naprávať a dokázala som skrotiť ich neskutočnú suchosť, frizz. Po čase som ale začala úzkostlivo sledovať ich stav a dĺžku rastu. Moja večná nespokojnosť vyústila do takých dní, kedy bola moja priorita vlasy a tie som uprednostňovala pred pohodlím alebo radosťou zo života (neoprela som sa v aute o sedačku lebo frizz, neľahla som si na gauč večer lebo frizz, nešla som sa prejsť do dažďa aj napriek tomu že také prechádzky milujem lebo frizz a strata definície, atď). Takéto situácie ma obmedzovali a po čase som pochopila, že toto nie je cesta pre mňa. Dnes môžem povedať, že som za tým. Užívam si život a aj do práce dokážem prísť s frizzom, vypnutými či nenastajlovanými vlasmi a vôbec mi to nevadí, že ma tak môžete stretnúť na detskom ihrisku či v Happy Hair Salóne. Všetky veľmi dobre predsa vieme, že sme ľudia a krása vlasov je závislá nielen od nás ale aj od vplyvov, ktoré my neovplyvníme (nedostatok času, hormonálne zmeny).Neznamená to ale, že sa o svoje vlasy nestarám a zanedbávam ich. Znamená to len, že ich milujem také aké sú a beriem ich aj s ich chybami (a v porovnaní s ich minulosťou sú stále neporovnateľne krajšie).

Pozrite sa aj vy na svoje vlasy s láskou a zamilujte sa do nich. Sú vašou korunou. A nezabúdajte, že ľudia vás nevidia tak kriticky ako sa vidíte vy samé. 🙂

One thought on “Zamilujte sa opäť do svojich kučeravých vlasov

Pridaj komentár

(0)