Najčastejšie stajlingové techniky pre kučeravé vlasy

56

Mnohé z nás sú často znudené zjavom svojich vlasov a radi by vyskúšali niečo nové. Na to slúžia stajlingové techniky, ktorých je skutočne veľké množstvo a poskúšať tak môžete na svojich vlasoch rôzne produkty, štýly umytia či úpravy ako aj kombinácií všetkého možného.

Najjednoduchšia technika vhodná (nielen) pre začiatočníkov: vlasy umyte dole hlavou nad vaňou pre podporu objemu. Naneste kondicionér na celú dĺžku vlasov, vlasy prečešte, kondicionér zmyte, vlasy vystláčajte od prebytočnej vody rukami, následne jemne uterákom a použite stajlingový gél. Ten povtláčajte do dĺžky vlasov od končekov smerom hore a vysušte difúzerom. Po vyschnutí vlasy vypukajte z prebytočného gélu pre získanie jemných nezlepených kučier. Vlasy vo fáze kedy z nich nekvapká voda už neprečesávajte, stratila by sa definícia.

Alternatíva k prvej technike pre elimináciu frizzu: je rovnaká ako predošlá, no odlišuje sa v tom, že vlasy prečesávate po prameňoch a rozdeľujete ich na sekcie. To sa deje v kroku, keď z nich zmyjete kondicionér a voda z nich ešte kvapká. Takéto vlasy rozdeľte podľa potreby na cca 3 sekcie a každú sekciu vypnite zvlášť. V každej sekcii vytvorte pár hrubším prameňov a každý z nich prečešte dohladka kefou tak, že prameň sa šmýka o okraj kefy. Pokiaľ prameňov vytvoríte viac a sú tenšie, môže sa rozbiť ich definícia alebo kučery budú tenšie. Následne vlasy jemne vystláčajte od prebytočnej vody a naneste stajlingový produkt. Vysušte difúzerom. Túto techniku môžete robiť ako v predklone tak aj v stoji a je vhodná pre vlasy, ktoré majú sklon ku extra krepateniu.

Misková metóda: základ tkvie v preplachovaní vlasov vodou s kondicionérom niekoľko krát tak, že jedna miska je pod vlasmi a v druhej je zmiešaná voda s kondicionérom, ktorou vlasy prepláchnete. Táto voda steká po vlasoch do druhej misky. Misky vymeníte a opakujete niekoľko krát. Vlasom táto technika sľubuje hladkosť, extra hydratáciu, lesk a definíciu. Vlasy vystláčajte od prebytočnej vody a postupujte ako v základnej začiatočníckej technike.

Finger coiling: pointa stkvie v natáčaní mokrých prameňov na prsty po prameňoch tak, že na vlasy nanesiete stajlingový produkt. Spratnejšia a šetriaca čas je technika č.2. Táto technika poskytuje extrémnu definíciu, no nie je vhodná pre všetky typy vlasov (treba vyskúšať).

Modliace ruky: pri tejto technike vlasy umyjete, rozčešete hore (alebo aj dole) hlavou po vystláčaní prebytočnej vody a spôsobom modliacich rúk na vlasy nanesiete stajlingový produkt. Následne vlasy vystláčajte od končekov smerom hore a vysušte.

Toto je výber z tých najčastejšie volených techník úpravy vlasov a to, či budú fungovať práve na tie vaše vlasy je potrebné vyskúšať. Každé vlasy sú jedinečné a rovnako ako nemusia sadnúť 100% všetky produkty, tak isto nemusí sadnúť ani technika ich úpravy.

Pridaj komentár

(0)