Kučeravá jeseň

16

S prichádzajúcou jeseňou sa menia aj potreby našich vlasov. Možno ste si už v tomto období všimli, že vlasom začína niečo chýbať a začínate badať ich zmenu. Tak, ako sú každé vlasy individuálne, tak sú aj potreby vlasov počas ročných období odlišné. Poďme sa spoločne pozrieť na to s akými problémami sa môžete stretnúť a čo by im v tomto období mohlo pomôcť.

Frizz

Neodmysliteľný spoločník jesenných sychravých dní…

To, že frizz ku kučeravým vlasom patrí už síce vieme, no radi by sme ho eliminovali ako to len ide. S takýmto problémom sa stretávame často a preto máme niekoľko riešení.
1. Uzamykací olej: -prírodný olej dokáže s vlasmi zázraky, o to viac ak sa jedná o frizz a olej má schopnosť uzamknutia hydratácie vo vnútri vlasov. Je potrebné ho aplikovať na mokré vlasy tesne pred nanesením stajlingového produktu v množstve 2-3 kvapky. Veľmi vhodným je napríklad Sumilayi Treatment Oil, ktorý je zmesou olejčekov, či Curl Flo Sealing Oil. Oba schopnosť uzamknutia hydratácie do vlasov majú a navyše dodávajú vlasov výživu.
2. Hydratačné vody: -veľmi účinné sú hydratačné spreje, ktoré dokážu dodať potrebnú hydratáciu aj kedykoľvek počas dňa v práci alebo poslúžia na ranný refresh. Výborným nelepivým sprejom je hydratačný sprej do značky Curl Flo. Ak poznáte silu ružovej vody a radi by ste doplnili hydratáciu či proteín, značka Pretty Curly Girl prišla na trh s hydratačnou aj proteínovou ružovou vodou. Sú tiež veľmi vhodné a vlasy nezaťažujú.
3. Antifrizz produkty: -takéto produkty sú špeciálne vyvinuté tak, aby eliminovali frizz vzniknutý nesprávnou technikou či vonkajšími vplyvmi. Špeciálne takto vyvinula značka Sumilayi svoj Frizz Control Styling Gel, ktorý nahrádza krém aj gél zároveň. Krásne podporuje definíciu vlasov vďaka ľanovým semienkam a vlasom navyše dodáva krásny lesk.
4. Olejček na vypukanie škrupinky na záverečnú starostlivosť: -vyživujúce olejčeky disponujú okrem výborných vlastností spomínanej výživy vlasov a ďalším benefitom a to podpory lesku vlasov a uhladenie frizzu. Pri vypukaní gélovej škrupinky z už suchých vlasov zjemníte frizz jemným prejdením po dĺžke vlasov v smere ich rastu. Vhodný je napríklad arganový olejček od Sumilayi, ktorý efektívne poslúži aj na zhydratovanie suchých rúk, na pleť či suché miesta na tele. Širokú škálu vhodných jednodruhových olejčekov poskytuje aj značka Maroko v batohu, od ktorej sme si veľmi obľúbili hroznový olej.

Strata tvaru vlasov

Strata definície či objemu je tiež častým problémom, ku ktorému dochádza vplyvom počasia. Tu pomôže zmena techniky stajlovania a to od štýlu umytia cez nanášanie stajlingového produktu až po sušenie vlasov. Vhodná je aj drobná revízia doma používaných produktov, nakoľko je často potrebné postupne zmeniť zastúpenie zložiek vo Vašej wash day rutine.

Pri strate objemu odporúčame umývanie a stajlovanie dole hlavou, pri sušení dbajte na zmenu polohy hlavy, aby bol výsledný efekt skutočne taký, aký chcete dosiahnuť.

Pri strate definície je možnosťou ako zmena techniky tak aj zmena stajlingového produktu za fixačne silnejší. Počas jesenného a zimného obdobia vlasy potrebujú zafixovať pomocou silnejšieho stajlingového produktu a takého fixovanie poskytujú Eco gély, ktorých je skutočne mnoho.

Pre lepší prehľad vám prinášame zoznam produktov vhodných pre konkrétne typy vlasov (úplne vám postačí pozerať sa v tomto prípade na ich štruktúru – ich typ kučier je úplne bezpredmetný 🙂 ).

Jemné a tenké vlasy: Curl Flo Revive rada, Rulls produkty, Vitellaria proteínové produkty, Innersense produkty, Eco gély, Curl Flo hydratačný sprej, Pretty Curly Girl ružová voda s proteínom, Sumilayi olejčeky či hroznový olejček od Maroko v batohu, Vitellaria masky, Pretty Curly Girl masky.
Pri jemných vlasoch síce odporúčame dodanie väčšieho množstva proteínu, no nezabúdajte na vyváženú hydratáciu a berte do úvahy ich aktuálne potreby.

Silné a hrubé vlasy: Curl Flo klasická rada, Rulls krém, Curly Angels kondicionér, Boucléme maska, Pretty Curly Girl hydratačná maska, Pretty Curly Girl flaxseed gel, Eco Cannabis Sativa Oil Gel, Curlsbay Jelly.
Všeobecne je dané, že takéto vlasy sú citlivejšie na proteín a preto odporúčame ešte viac hydratovať, v niektorých prípadoch zjemňovať a vlasy silnejšie fixovať.

Pocit poškodených a suchých vlasov po lete

Aj vy pociťujete, že vaše vlasy sa zmenili, sú drsnejšie, lámavejšie a suchšie? Môže za to letná párty slnka a odhalených vlasov. V takomto prípade odporúčame vlasy vyživovať a hydratovať pomocou vlasových masiek, dopriať im špeciálnu starostlivosť pomocou Olaplex kúry, či už doma pomocou spojenia vhodnej vlasovej masky a Olaplex No. 3 alebo v špecializovanom salóne, ktorý s Olaplexom pracuje a zároveň dokáže určiť potreby kučeravých vlasov. Takým je napríklad náš jedinečný Happy Hair Salon. S ubúdajúcimi teplotami vonku pribúdajú aj čísla na našich vykurovacích zariadeniach a to spôsobuje presúšanie vlasov a ich dehydratácia. V jesennom období je preto hydratácia pomocou masiek dôležitejšia ako nikdy predtým!

Problém s pokožkou hlavy

Aby sme nezabudli na to najdôležitejšie a to na pokožku, z ktorej naša krásna koruna krásy vyrastá, v skratke pri preberieme a jej potreby.

Pokožka sa vplyvom počasia mení, dehydruje a voči tomuto sa bráni zvýšenou lupinatosťou, svrbením, podrážením, začervenaním a podobne. Starostlitosť o pokožku je nesmierne dôležitá a preto ju odporúčame vyživovať, hydratovať a dezinfikovať vhodnými CG friendly olejčekmi. Veľmi vhodný olejček na problematickú pokožku hlavy je Soaphoria konopný olej, ktorý eliminuje problematické prejavy. Dôležité je pokožku v tomto období fénovať a to až do odznenia chladného počasia na jar. Na mokrej pokožke sa premnožujú baktérie a tie prejavy problematickej pokožky zhoršujú.

Vypadávanie vlasov je v tomto období je tiež normálnou reakciou na počasie. Odporúčame podporiť ich rast do najvyššej možnej miery pomocou nami overeného Soaphoria tonika na rast vlasov. Vhodná je aj zmena stravy na zdravšiu a dostatok spánku. Proti vypadávaniu vlasov u mužov alebo vplyvom zvýšeného mužského hormónu je ako jediný účinný Chey olejček.

Pokiaľ problémy s pokožkou pretrvávajú odporúčame vyhľadať šikovného trichológa. Trichologické služby poskytujeme spolu s najkvalitnejšou kučeravou starostlivosťou na našom Happy Hair Salon.

Veríme, že sme vám týmto článkom pomohli zorientovať sa v jesennej vlasovej problematike a ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte sa na nás obrátiť s akýmkoľvek vlasovým problémom.

Pridaj komentár

(0)