Základné stajlingové techniky

11

Pri prechode na Curly girl metódu sú polovicou úspechu správne produkty a tú druhú polovicu tvorí správna technika. Hlavne na začiatku je ťažké porozumieť rôznym technikám a nájsť si tú správnu, ktorá bude najviac vyhovovať Vašim vlasom. V tomto článku sa naučíte základné techniky, ktoré nie je nutné používať všetky. Uvádzame ich ako príklad, nakoľko je dobré o týchto technikách vedieť a orientovať sa v nich. Na úvod je ale potrebné doplniť, že nie všetky nižšie spomenuté techniky môžu Vašim vlasom sadnúť.

Základná technika

Túto techniku uvádzame ako najzákladnejšiu, nakoľko je veľmi jednoduchá.

  1. Pokožku hlavy umyjete low poo šampónom alebo s Co wash. Dĺžku vlasov nie je potrebné šampónom umývať, nakoľko ich to nadbytočne zaťaží a vysuší. Šampón slúži len na pokožku hlavy. Nemusíte sa obávať, vlasy budú čisté, pretože stekajúci šampón spolu s vodou dostatočne vlasy vyčistí od nepotrebných nečistôt aj bez drhnutia. 🙂 Low poo šampónom mechanicky čistite pokožku hlavy podľa potreby. Pri co wash odporúčame dobu čistenia predĺžiť na 3-7 minút podľa potreby a hustoty vlasov. Maximálne očistenie pokožky je nesmierne dôležité.
  2. Po opláchnutí šampónu naneste kondicionér do dĺžky vlasov a jemne prečešte hrebeňom so širokými zubami. Vlasy takéto česanie nepoškodí. Ako alternatívu môžete namiesto hrebeňa použiť prsty, kedy jemne prejdete po vlasoch a tým ich od seba oddelíte a rozmotáte zamotané časti vlasov. Po rozčešaní môžete vlasy jemne postláčať v dlani smerom k hlave, čím podporíte ich tvar a preniknutie hydratácie do vnútra vlasu. Vlasy následne jemne opláchnete vodou s nie príliš silným prúdom vody.
  3. Na úplne mokré vlasy môžete aplikovať leave in – čo je bezoplachový kondicionér, ktorý dodá vlasom extra hydratáciu. V dlaniach si roztrite množstvo vo veľkosti hrášku a vystláčajte ním prebytočnú vodu z vlasov. Následne vlasy jemne vystláčajte vhodným uterákom alebo bavlneným tričkom. (Tento krok nie je nutný).
  4. Po vystláčaní vlasov uterákom je čas na uzamykací olej. Naneste ho do dlaní v množstve 2-3 kvapky a jemne povtláčajte do vlasov. Množstvo olejčeka závisí od hustoty a dĺžky vlasov. Neodporúčame prekročiť množstvo 3 kvapiek olejčeka. (Tento krok nie je nutný, odporúča sa ale pri vlhkom počasí, nakoľko vďaka uzamykaciemu olejčeku dokážu vlasy lepšie udržať hydratáciu vo vnútri).
  5. Nanášanie stajlingového produktu spočíva v povtláčaní produktu do mokrých vlasov smerom od končekov hore. Nikdy neaplikujte stajlingový produkt na korienky vlasov alebo do ich blízkosti. Vedie to k strate objemu a zároveň je veľmi ťažké, niekedy až nemožné ho z vlasov vypukať von. Môžete zvoliť stajlingový krém alebo gél podľa vlastných preferencií. Vlasy odporúčame v dlaniach čo najviac vystláčať rukami smerom od končekov nahor, čo podporí krajší tvar a extra definíciu. Množstvo stajlingového produktu je individuálne.
  6. Vlasy vysušte difúzerom alebo nechajte voľne vyschnúť.
  7. Tvrdé časti vlasov (suchý stajlingový produkt) vystláčajte von z vlasov stláčaním od končekov vlasov ku ich korienkom až kým vlasy neostanú jemné bez tvrdých častí.

Základnú techniku s použitím CO WASH si môžete pozrieť TU.

Ďalšie krátke ukážky techník si môžete pozrieť TU.

One thought on “Základné stajlingové techniky

Pridaj komentár

(0)