Základ metódy Curly girl

27

Curly girl metóda je špeciálna metóda umývania vlasov a jej základ tkvie vo vylúčení produktov s nežiaducimi zložkami, o ktorých sa viac dozviete TU a vhodnej technike pri umytí. Zázraky na počkanie, ktoré sľubujú komerčné vlasové produkty Vám metóda nezaručí, nakoľko niečo také nie je reálne možné a žiadny produkt to nedokáže. Sú to reklamné ťahy na prilákanie Vašej pozornosti, no takejto premeny nie sú skutočne schopné. Pri Curly girl metóde je dôležitá trpezlivosť a dodržiavanie pravidiel, ktorá Vám správnou starostlivosťou napomôže získať zdravé a krásne vlasy.

Čomu je potrebné sa vyhnúť pri metóde Curly girl

-Vlasové produkty s nevhodnými zložkami, ako sú silikóny, sulfáty, vysušujúce alkoholy, minerálne oleje, vosky, atď.
-Príliš časté umývanie vlasov, ktoré vedie k paradoxne nadmernému masteniu vlasov a zároveň k ich vysušovaniu v dĺžke.
-Žehlenie a iné techniky narovnávania vlasov. Vedú k narušeniu štruktúry vlasov, k ich poškodeniu a strate ich prirodzeného tvaru.
-Fúkanie vlasov horúcim vzduchom pri vysokej teplote bez difúzera, ktoré vlasy poškodzuje a nadmerne vysúša.
-Česanie suchých vlasov poškodzuje vlasy mechanicky, čo má za následok lámavosť vlasov, frizz a stratu tvaru.
-Používanie klasických uterákov vlasom odoberá potrebnú hydratáciu a spôsobuje nadmerný frizz. Klasické uteráky poškodzujú vlasové kutikuly a v kombinácii s nevhodnou technikou vedú k nadmernému poškodeniu štruktúry vlasu.

Základy, ktoré je potrebné si osvojiť

  1. Ak začínate s touto metódou, prvým produktom po ktorom je potrebné siahnuť je sulfátový šampón a urobiť čistiace umytie, tzv. final wash (viac o slovníku Curly girl metódy sa dozviete TU). Vďaka nemu sa zbavíte silikónov z vlasov a vlasy sa odľahčia od nahromadených produktov. Takéto očistené vlasy dokážu prijať potrebnú hydratáciu a výživu. Tento šampón je potrebné použiť vždy, keď sa vlasy dostanú do styku so silikónmi (farba na vlasy či produkty použité u bežnej kaderníčky, ktorá nejde CG friendly cestou). Pokiaľ hľadáte špecializovaný salón pre Vaše kučeravé vlasy, neprehliadnite náš Happy Hair Salon.
  2. Po čistiacom umytí (final wash) používajte už len CG friendly produkty bez obsahu nevhodných zložiek. Toto pravidlo je nesmierne dôležité. Postačí totiž jediný produkt alebo jediné umytie s použitím produktov s nevhodnými zložkami a metóda fungovať nebude. Pri klasickom umytí CG metódy budete potrebovať produkty podľa vlastných preferencií (low poo šampón alebo co wash, gél alebo krém alebo pena. Potrebné produkty sú taktiež vyživujúci a uzamykací olejček, vlasová maska či leave in. Samozrejmosťou je používanie kondicionéru pri každom umytí. Výber produktov závisí od konkrétneho poškodenia Vašich vlasov (teda porozity) ako aj ďalších znakov. Ideálne je využiť konzultáciu zdarma, ktorú náš eshop poskytuje pre všetky naše zákazníčky.
  3. Umývajte si vlasy maximálne 2-3x týždenne. Ak to zo začiatku nie je možné pre nadmerné mastenie vlasov, predlžujte intervaly medzi umytiami postupne po pár hodinách. V prípade ochorenia pokožky hlavy je potrebné prebrať tento stav individuálne (infocurlygirlsk@gmail.com alebo v našom trichologickom salóne Happy Hair Salon).
  4. Pri sušení vlasov používajte mikrovláknový uterák alebo Happy Hair Towel, alebo staré bavlnené tričko. Takto vlasom neodoberiete potrebnú hydratáciu a vlasy ostanú krásne. Uterák len jemne pritláčajte na vlasy smerom od končekov ku korienkom.
  5. Češte vlasy výhradne pri ich umývaní namokro s použitím kondicionéra. Kondicionér akoby včešte do vlasov, pramene sa tak spoja a po dodržaní všetkých krokov správnej techniky budú vlasy definované, vyživené a zhydratované.
  6. Stajlingové produkty nanášajte vhodnou technikou na mokré alebo vlhké vlasy. S vlasmi nemanipulujte, kým úplne nevyschnú. Spôsobuje to stratu tvaru, rozbitie prameňov či frizz. Následne stajlingové produkt jednoducho vypukáte z vlasov, ktoré pri správnom výbere produktov ostanú mäkké a poddajné.
  7. Vlasy sušte len difúzerom na nižšom stupni sily fúkania a čo najnižšej teplote. Vysoká teplota vlasy nadmerne presúša, čo vedie k suchým vlasom so sklonom k lámaniu a ďalšiemu poškodeniu. Vysoký stupeň sily fúkania vlasy rozfúkava z prameňov a spôsobuje nepekný frizz.

Na jednotlivé témy sa pozrieme bližšie v ďalších blogových príspevkoch. 🙂

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa nás opýtať na infocurlygirlsk@gmail.com. Sme tu pre Vás.

One thought on “Základ metódy Curly girl

Pridaj komentár

(0)