Posted on Vložiť komentár

Masáž pokožky hlavy a jej blahodarné účinky na rast vlasov

Kto z nás by nechcel mať hustejšie vlasy, že? Tak si k tomu predstavte ešte menej stresu a Váš život naberie pozitívny smer. Áno, takéto účinky má masáž pokožky hlavy. Nielenže pomáha vlasom v raste, lesku a objemu, masážou dokážete odbúrať nahromadený stres. Ideálne je preto začať šijou a pokračovať na pokožku hlavy. V šiji sa totiž zachytáva celé Vaše napätie.

Niet na svete lepšieho lieku ako je spokojná myseľ. Indickým deťom sa od narodenia aj dnes robieva každodenná masáž, aby boli zdravé. Vo veku od 3 do 6 rokov ich masírujú raz alebo dva razy týždenne a po dovŕšení 6 rokov sa už priúčajú, ako treba pravidelne robiť masáž ostatným členom rodiny. Masáž je po celé generácie neoddeliteľnou súčasťou života. V rodinách sa masírovalo tak, že si najváženejší a najmúdrejší člen rodiny sadol dopredu a za ním ďalší a ďalší člen v podobe vláčika (ťahal dedko repku). Kým ten prvý len tak nečinne sedel a vychutnával masáž, druhý zatiaľ masíroval a bol masírovaný v poradí akom sa sedelo. No a ten kto bol na konci, mal zatiaľ možnosť sa vypracovať. Platilo pravidlo, že čím viacej schopností a váženosti v rodine nadobúdal, tým bola väčšia šanca stať sa predposledný, aby sa aj jemu dostávalo lásky plných dotykov a blahodárnych účinkov.

V tomto článku Vám predstavím rôzne druhy masáži, ktoré sú nielen príjemné ale aj prospešné ako pre vlasy tak aj pre Vaše psychické zdravie. Masáž môžete robiť bez alebo s pomocou masážneho oleja. Odporúčame obyčajný olivový, kokosový alebo Righteous Roots olej alebo ricínový olej z ponuky nášho eshopu.

Trecia masáž hlavy:
Premasírujte svoje vlasy pomalými (nie krúživými) pohybmi. Krúživé pohyby poškodzujú vlasové korienky a preto by masáž hlavy nemala byť realizovaná práve takto. Pomaly prechádzajte po pokožke hlavy od čela po temeno a naspäť k čelu pomocou krátkych pomalých tzv. véčkových pohybov. Masáž je potrebné vykonávať dôkladne aby mala ten správny účinok.

Indická masáž hlavy:
Tento typ masáže vznikol asi pred 4000 rokmi. Na pokožku hlavy bol ako v minulosti tak aj dnes nanášaný olej (kokosový, ricínový, mandľový, olivový). Postupne sa k tejto masáži pridružovali aj masáže krku, chrbta a celotelová masáž. Keď je človek vystresovaný alebo nahnevaný, zvyčajne sa v ňom hromadí napätie. To sa neskôr prejaví v podobe stuhnutého krku a pliec, presilených očí a niekedy aj vypadávaním vlasov. Indická masáž hlavy sa robí v rovnomernom rytme, nepritláča sa priveľmi, aby sa rozptýlili blokády a uvoľnilo sa spomínané nepríjemne nahromadené napätie. Neúčinkuje však iba na telesnej úrovni; ovplyvňuje aj emocionálny stav, lebo upokojuje dušu, podporuje relaxáciu a odbúrava stres. Masážou kože na hlave sa stimuluje prítok krvi do vlasových folikulov, čím sa zlepšuje ich zásobovanie živinami, ktoré sú potrebné na rast zdravých vlasov. V súčasnosti je najčastejšou príčinou nedostatočného prúdenia krvi svalové napätie spôsobené stresom. Táto masáž je taká úžasná, že sa ani nedá popísať slovami. Treba vyskúšať.

Relaxačná masáž hlavy:
Masáž pozostáva z palpačnej techniky a klasickej masáže chrbta. Tento druh masáže pomáha proti bolestiam hlavy, uvoľňuje napätie, vlasom navracia silu a vitalitu, zlepšuje stav vlasov, pomáha proti vypadávaniu vlasov.

Ajurvédska masáž:
Masáž, ktorá zahrňuje masáž šije, krku, pokožky hlavy a tváre. Realizuje sa s ricínovým alebo olivovým olejom. Zmierňuje psychickú únavu a podráždenosť a pomáha pri boji so stresom, nespavosťou a depresiami.

Prečo práve masáž hlavy:
1. stimuluje prirodzenú produkciu mazu
2. pomáha proti vypadávaniu vlasov
3. prekrvuje pokožku hlavy, čím napomáha prijať do vlasov a vlasových folikul viac živín
4. napomáha v raste nových vlasov
5. protizápalový účinok
6. napomáha proti svrbeniu pokožky hlavy

A čo tak zapojiť do masáže aj svojho partnera? Ocenia to nielen Vaše vlasy ale prispeje to aj k Vašej rodinnej pohode. Takže páni, vyhrňte rukávy a ide sa na to. 🙂

Posted on Vložiť komentár

2. použitie jablčného octu na vlasy? ÁNO!

Neviete, čo chýba vašim vlasom? Sú bez života? Suché? Neforemné alebo dokonca vypadávajú?

Väčšinou je tá najjednoduhšia varianta tá najlepšia. Väčšina z nás siahne po iných produktoch v domnení, že ,,ten, čo som používala doteraz, mi už nesedí“. Častokrát je riešenie jednoduhšie ako sa zdá.

Moja skúsenosť:

Dlhú dobu som pociťovala, že moje vlasy už nie sú také, ako bývali. Menila som produkty ako na bežiacom páse a nič nepomáhalo. Častejšie som siahla po vlasovej maske s tým, že hádam som už prišla na to, čo vlasom vadí. V konečnej fáze, keď som vylúčila aj neznášanlivosť proteínov na vlase som siahla po obyčajnom jablčnom octe a urobila ním oplach (pomer 1 lyžica octu na pohár vody). Vlasy sa zázračne zdvihli, ožili, leskli a vlnili ako kedysi. Pre viac info o celom procese oplachu jablčných octom kontaktujte našu ambasádorku.

Facebook: https://www.facebook.com/Curly-Lutziy-109102927093462/

Instagram: https://www.instagram.com/curly_lutziy/?igshid=1kacdjn585v2n&fbclid=IwAR1So8q7eRKzufnKBUqSdeY0-DPOcIDpPBfqiB9tfSzeGwAUSXN4e7ocHas

Prečo jablčný ocot?

Jablčný ocot vyrovnáva pH pokožky a vlasov, pričom vlasy nepoškodzuje (túto tendenciu majú komerčné šampóny s prídavkom sulfátov, silikónu, alkoholu, minerálnych olejov a parabénov). Jablčný ocot vlasy krásne uhladí a pramene ostávajú jemné, lesklé a hladké. Zmení tým tak celkový zjav vlasov, uhladí rozstrapatené vlasy a po použití stajlingového prípravku vlasy dostanú nový nádych.

Jablčný ocot Vám pomôže zbaviť sa lupín a dokáže zničiť baktérie a plesne, ktoré môžu spôsobovať Váš problém s lupinami alebo svrbením pokožky hlavy. Proti svrbeniu pokožky odporúčame použiť veľmi obľúbený olej na vlasy https://curlygirl.eu/?product=righteous-roots-olej-118ml . Zaručujeme Vám, že Vám tento olej pomôže nielen so svrbením, alebo aj vypadávaním vlasov a inými problémami s pokožkou hlavy.

Stimuluje rast vlasov tým, že podporuje krvný obeh a tým sa vlasové folikuly stávajú silnejšími. Taktiež zbavuje povrch vlasovej pokožky odumretých buniek a iných zvyškov, ktoré spôsobujú upchávanie pórov, čo vedie k rednutiu vlasov.

A čo je najdôležitejšie – jablčný ocot dokáže zbaviť vlasy nánosov od vlasových produktov, čo bol aj môj problém a je lacný.

Posted on

1. Nežiaduce prídavky v produktoch pri curly girl metóde

Sulfáty


Vďaka sulfátom kozmetika nádherne a bohato pení. Nachádzame ich takmer vo všetkých bežne dostupných kozmetických produktoch (penách, mydlách, šampónoch, kondicionéroch, atď.). Prečo sú sulfáty nežiaduce až nebezpečné? Sulfáty sa bežne používajú v priemysle na odmastňovanie motorov, v saponátoch na umývanie riadov, v čistiacich produktoch – sú to silne čistiace a odmastňovacie zložky. Sulfáty sú považované za najnebezpečnejšie zložky v kozmetike. Zdravotné komplikácie spôsobené sulfátmi sú spojené s narušením imunity, ochoreniami kože, svrbením pokožky a jej vysušením. Sulfát sa síce nepovažuje za karcinogén, no aj napriek tomu spôsobuje mnoho ďalších problémov – hlavne u malých detí, ktoré sú citlivejšie na vonjakšie vplyvy ako dospelý človek.
Sulfáty sú nežiaducim prídavkom vo vlasovej kozmetike pri používaní curly girl metódy, ktorej hlavnou ideou je vlasy nevysušovať, udržovať ich zdravé, krásne a odľahčovať ich. Curly girl metóda je vhodná pre kučery, vlny ale aj pre rovné vlasy, u ktorých chcete dosiahnuť zdravie a prirodzenú krásu.


Minerálne oleje


sú v prírode zastúpené ropou a ropnými derivátmi (je to zmes uhľovodíkov, ktoré získavame prevažne z ropy). Minerálne oleje sú najsledovanejších prídavkom v produktoch pretože majú veľmi nepriaznivý dosah na všetko živé. Sú to mastné látky a tým pádom vo vode nerozpustné. Nachádzajú sa takmer vo všetkých voľne dostupných kozmetických produktoch – v detských penách do kúpeľa, mydlách, šampónoch, krémoch a mylne sa v spoločnosti považujú za žiaduce a prospešné. Tieto oleje spôsobujú ekzémy a rôzne ochorenia kože. Paradoxne sa v medicíne používajú na liečbu týchto ochorení čím vzniká bludný kruh a pokožka je ešte viac vysušená. To isté spôsobuje vlasom. Vysušuje a poškodzuje pokožku hlavy. Oficiálne tieto oleje nie sú uznané ako karcinogénne, no stojí za zamyslenie spomenúť zvýšené percento rakoviny kože u ľudí, ktorí pracujú v kozmetických firmách, kde sú v priamom kontakte s minerálnymi olejmi.
Minerálne oleje sú veľmi nežiaduce v prípravkoch používaných pri curly girl metóde.


Silikóny


sú syntetické lipidy na báze ropy a v prírode sa nerozkladajú. Ich úlohou je udržať na pokožke vlhkosť, preto sa využívajú hlavne v mejkapoch. Vlasy sú vďaka ním lesklé, pretože sú umelo obalené touto lipidovou vrstvou. Je to ale klamlivý jav. Vlasy su zvonku síce krásne lesklé, no zvnútra sú poškodené, oslabené – silikón vlasom lesk len prepožičiava. Silikóny je možné z vlasu odstrániť bežným šampónom – takým, ktorý neobsahuje silikóny. No pokiaľ sa používa šampón so silikónmi nepretržite spolu s kondicionérom, spolu výtvárajú obrovskú vrstvu silikónov, ktorého zmývanie trvá týždne. Aplikáciou silikónov vytvárajú na vlasoch ťažký nerozpustný film ktorý ich zaťažuje, upcháva póry na pokožke hlavy a tým môže spôsobovať vypadávanie vlasov. Pri dlhodobom používaní sa silikóny môžu prejaviť fľakmi po farbení vlasov, pretože zabraňuje vniknutie pigmentov do vlasu. Pokožka hlavy pod silikónovým nánosom nedokáže dýchať, tvoria sa lupiny a vlasy sa časom stávajú krehkejšími a lámavejšími. Kvôli obavám z nepriaznivého dopadu silikónov na životné prostredie, predovšetkým na morský život, vyzvali niektoré krajiny spoločnosti silikónového priemyslu, aby poskytli viac relevantných informácií a vedeckých záverov týkajúcich sa bezpečnosti silikónov.
Silikóny sú veľmi nežiaduce v prípravkoch používaných pri curly girl metóde.


Vysušujúci alkohol


je prídavkom v kozmetike, ktorý pokožku vysušuje, pokožka pod jeho nánosom praská, svrbí a vznikajú alergické reakcie. V niektorých produktoch ho nájdeme ako jednu zo základných ingrediencií, využíva sa hlavne pre zľahčenie hutnosti krému. Dokáže z ťažkého olejového krému spraviť ľahký a rýchlo vpíjateľný. Neznie to tak zle… ALE…Zjednodušene povedané, alkohol rozbíja prirodzenú bariéru ochrany pokožky a pre tento fakt je veľmi nežiaducim prídavkom v prípravkoch používaných pri curly girl metóde.

Je veľmi dôležité poznať zložky, ktoré sa nachádzajú v produktoch, ktoré používame na sebe alebo na svojich deťoch. Prírodnejšia varianta je vždy lepšia ako ta premechemizovaná. Curly girl metóda nie je len o kučeravých vlasoch. Je to metóda o zloženiach v produktoch a ich použitie.

Viac o curlygirl metóde sa dozviete v ďalších našich pripravovaných článkoch alebo na odporúčanom blogu našej ambasádorky: https://curlygirlslovensko.wordpress.com/