Monika a jej CGM cesta

Pred a po CGM

Ahoj kudrlinky, ráda bych se s Vámi podělila o svůj začátek CGM. Jednou jsem si tak v práci stěžovala, že nevím, co si počít s mými vlasy, že nejsou ani rovné, ani vlnité a cítila jsem už jisté zoufalství. Žehlička byla můj každodenní přítel ale efekt toho, co jsem očekávala stejně nebyl, protože rovne vlasy nemám. Takže jsem většinou měla jen krepate vlasy, protože jakákoliv vlhkost se ihned projevila. O kvalitě a vitalite ani nemluvím ? Načež mi kolegyně v práci řekla, že je v jedné skupině, která se zabývá tímto typem vlasů, a že jsou tam různé tipy na přípravky, péči o vlasy, že jsou tam holky, které pomůžu a poradí. Neváhala jsem ani minutu a přidala jsem se. Začala jsem pročítat všechny ty příspěvky, komentáře, články a upřímně, cítila jsem se totálně ztracená. Vypadly na mě výrazy jako CGM, WD, co-wash, leave-in, plop, atd atd.


Víceméně poprvé jsem vlastně slyšela o poréznosti vlasů, typu vlnitosti aj. Dokonce jsem si asi týden dala pauzu, abych všechny ty informace vstřebala a vůbec samu sebe přesvědčila, že to zvládnu. Ale pak jsem si řekla „zkus to, za to nic nedáš“. A to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat. Začala jsem s tím, že jsem si začala vyjasňovat všechny ty pro mě cizí pojmy. Ale nejlepší je vždycky praxe. Takže jsem si určila druh vlasů, naběhla jsem do drogerie a koupila si první přípravky schválené CGM. Jsou to celé 4 kusy? šampon na hloubkové mytí (Nature box), dětský šampon pro běžné mytí (Johnson), masku (Garnier aloe), pěnu (Aussie) a gel (Taft).


První mytí probíhalo s instrukcemi v ruce. Takové množství úkonů nebylo pro mne možné si zapamatovat? ale holky to mají popsané tak, že lze vše pochopit a člověk si brzy dá 1 a 1 dohromady. Po prvním mytí jsem byla nadšená jak už pár let dlouho ne. Opravdu se mi udělaly pěkne vlnky a já se nadchla. Ovšem do té doby než jsem se ráno probudila a z krásných vlnek byl pouze jakýsi chomáč čehosi, co ani z mála nepřipomínalo to, co jsem měla na hlavě před spaním. Když jsem to viděla, chtělo se mi brečet. Ale ani tehdy jsem to nevzdala. Ponořila jsem se do toho mnohem víc a pročítala si toho mnohem víc, kdy jsem viděla podobné nezdary, ale i ty úspěchy, které stojí za často i lety práce, než si najdeme správné přípravky a správnou metodu, jak na ty naše kudrlinky.

To mě motivovalo v tom nevzdat se tak snadno. Je to zhruba 4 měsíce co jsem s CGM začala. Jsem teprve na začátku a cesta bude ještě dlouhá, ale už teď vím, že tohle je ta správná cesta. Nikdy dříve bych nevěřila tomu, že mi vlasy vydrží klidně i týden bez mytí. Dříve jsem si je myla obden, protože se hodně mastily a působily tím velmi neupraveně. Světe div se, ale s vhodnými přípravky a péčí, opravdu vydrží takhle dlouho bez mytí, jen s refreshem. (O refreshi lze také najít spousty a spousty rad a tipů). Ale hlavně i po tom týdnu to na hlavě pořád vypadá jako vlasy? navíc mám vlasy na pohled zdravější, lesklejší a s každým dalším mytím je to lepší a lepší. Dokonce jsem se odvážila k tomu si je sama zastřihnout. (O tomhle lze také najít spoustu informací, článků a videí).Ale co je pro mne nejdůležitější, konečně se cítím opravdu dobře a sama sebou. Kudrnky, to je to, co mi bylo shůry dáno a to, co chci mít a být na to pyšná. To je to, co nás odlišuje od většiny. Důležité je to nevzdat pokud se nám to nedaří hned, pokud hned nenajdeme ty správné přípravky a naše vlasy nevypadají jako ty na fotkách od holek, které CGM aplikují už klidně i několik let (ale to my kolikrát nevíme že jo?).

CGM je dlouhá cesta, cesta poznávání sebe samé. Já sama jsem teprve na začátku. Jsem za celou skupinu CGM vděčná, jsem vděčná za ty holky, které umí poradit, dodat sílu když to nejde. Hlavní je to nevzdat, zkoušet, být trpělivá.

Stojí to za to ? A ještě jedna srovnavacka rovné vs. vlnité – a chci podotknout, že vlnité už za rovné nevyměním.

Pridaj komentár