Curly girl metóda – metóda krásnych a prirodzených vlasov

Nenarovnávajte svoje vlasy v snahe skrášliť Váš účes. Tá doba je dávno preč. Dnes vsádzame na prirodzenosť pleti a vlasov a učíme sa mať radi samé seba také aké sme. Všetky sme krásne!


Čo je Curly girl metóda
Curlygirl metóda je súbor pokynov, ktorých cieľom je zlepšiť prirodzený stav vlastnosti kučeravých a vlnitých vlasov. Dôraz sa kladie na vyhýbanie produktom, ktoré svojim zložením poškodzujú prirodzený tvar kučeravých a vlnitých vlasov. Rovné vlasy zas ozdravuje, pomáha im zregenerovať a navracia im prirodzený lesk a silu.


Často u nás dochádza ku chybám, ktoré našim vlasom škodia a napriek tomu ich robíme v dobrej viere ( lebo veď takto to bolo dané a vlasy treba česať a šampónovať a hádzať na ne všemožné produkty plné vyrovnávacích, uhladzujúcich zložiek ktoré zamedzujú poškodeniam počas fénovania a žehlenia vlasov – vraj ). Častokrát ale potlačíme svoje kučery bez toho aby sme tušili, že to robíme. Snažíme sa pre ne predsa urobiť to najlepšie. Až prichádzame do zúfalého stavu, kedy nevieme čo s nimi, pretože ich zaťaženosť silikónmi spôsobila, že vlasy ostávajú suché, plné frizzu a my sa čudujeme. Prečo? Veď reklama sľubuje krásne vlasy ako od kaderníka (ďalší problém – o tom ale v inom článku), v reklame sa na nás usmievajú bielozubé slečny s lesklými vlasmi, ktoré vybíjajú svojim leskom a luxusom oči a my závidíme a kladieme si otázku. Prečo ja také vlasy nemám? Čo musím ešte urobiť? A tak zájdeme do drogérky a kúpime v poradi 48. produkt sľubujúci krásne lesklé a hladké vlasy bez frizzu. Výsledok? Každá vieme. Potom sa teda spoľahneme na prirodzenosť a skončíme so šampónom a kondicionérom (v lepšom prípade, v tom horšom vynecháme aj kondicionér). Výsledok? Ešte horší. Samozrejme. Nie ste na vine Vy. Na vine sú všetky tie vysušujúce zložky – alkoholy, minerálne oleje, silikóny a sulfáty. A celé tie roky vlastne ani netušíme, čo sa skrýva v našich vlasov pod škrupinou nánosov.
Curlygirl metóda je projekt kaderníčky z Veľkej Británie Lorraine Massey. Tento projekt je nadčasový a búra všetky mýty spomínané vyššie, ktoré sa hlásajú do sveta. Niekoľko rokov útlaku tejto metódy bolo ťažkých, no po desaťročiach bola konečne plne presadená a je známa v celom svete. Celá metóda spočíva v rešpektovaní a pochopení, čo v skutočnosti kučeravé vlasy potrebujú. Dovolím si tvrdiť, že ju pokojne môžu používať aj rovnovlásky, pretože ide v prvom rade o zdravie a prirodzenosť krásy vlasov. Metóda nahrádza zlé a nezdravé návyky páchané na vlasoch, ktoré ich poškodzovali a dusili ich po nánosmi – častokrát karcinogénov a nezmývateľných zložiek ako sú vosky. A zrazu vyskúšate a zistíte, že nepotrebujete ani kaderníkov, lebo si vystačíte sama. Samozrejme, nejde to hneď a u každého.

Pridaj komentár