Masáž pokožky hlavy a jej blahodarné účinky na rast vlasov

Kto z nás by nechcel mať hustejšie vlasy, že? Tak si k tomu predstavte ešte menej stresu a Váš život naberie pozitívny smer. Áno, takéto účinky má masáž pokožky hlavy. Nielenže pomáha vlasom v raste, lesku a objemu, masážou dokážete odbúrať nahromadený stres. Ideálne je preto začať šijou a pokračovať na pokožku hlavy. V šiji sa totiž zachytáva celé Vaše napätie.

Niet na svete lepšieho lieku ako je spokojná myseľ. Indickým deťom sa od narodenia aj dnes robieva každodenná masáž, aby boli zdravé. Vo veku od 3 do 6 rokov ich masírujú raz alebo dva razy týždenne a po dovŕšení 6 rokov sa už priúčajú, ako treba pravidelne robiť masáž ostatným členom rodiny. Masáž je po celé generácie neoddeliteľnou súčasťou života. V rodinách sa masírovalo tak, že si najváženejší a najmúdrejší člen rodiny sadol dopredu a za ním ďalší a ďalší člen v podobe vláčika (ťahal dedko repku). Kým ten prvý len tak nečinne sedel a vychutnával masáž, druhý zatiaľ masíroval a bol masírovaný v poradí akom sa sedelo. No a ten kto bol na konci, mal zatiaľ možnosť sa vypracovať. Platilo pravidlo, že čím viacej schopností a váženosti v rodine nadobúdal, tým bola väčšia šanca stať sa predposledný, aby sa aj jemu dostávalo lásky plných dotykov a blahodárnych účinkov.

V tomto článku Vám predstavím rôzne druhy masáži, ktoré sú nielen príjemné ale aj prospešné ako pre vlasy tak aj pre Vaše psychické zdravie. Masáž môžete robiť bez alebo s pomocou masážneho oleja. Odporúčame obyčajný olivový, kokosový alebo Righteous Roots olej alebo ricínový olej z ponuky nášho eshopu.

Trecia masáž hlavy:
Premasírujte svoje vlasy pomalými (nie krúživými) pohybmi. Krúživé pohyby poškodzujú vlasové korienky a preto by masáž hlavy nemala byť realizovaná práve takto. Pomaly prechádzajte po pokožke hlavy od čela po temeno a naspäť k čelu pomocou krátkych pomalých tzv. véčkových pohybov. Masáž je potrebné vykonávať dôkladne aby mala ten správny účinok.

Indická masáž hlavy:
Tento typ masáže vznikol asi pred 4000 rokmi. Na pokožku hlavy bol ako v minulosti tak aj dnes nanášaný olej (kokosový, ricínový, mandľový, olivový). Postupne sa k tejto masáži pridružovali aj masáže krku, chrbta a celotelová masáž. Keď je človek vystresovaný alebo nahnevaný, zvyčajne sa v ňom hromadí napätie. To sa neskôr prejaví v podobe stuhnutého krku a pliec, presilených očí a niekedy aj vypadávaním vlasov. Indická masáž hlavy sa robí v rovnomernom rytme, nepritláča sa priveľmi, aby sa rozptýlili blokády a uvoľnilo sa spomínané nepríjemne nahromadené napätie. Neúčinkuje však iba na telesnej úrovni; ovplyvňuje aj emocionálny stav, lebo upokojuje dušu, podporuje relaxáciu a odbúrava stres. Masážou kože na hlave sa stimuluje prítok krvi do vlasových folikulov, čím sa zlepšuje ich zásobovanie živinami, ktoré sú potrebné na rast zdravých vlasov. V súčasnosti je najčastejšou príčinou nedostatočného prúdenia krvi svalové napätie spôsobené stresom. Táto masáž je taká úžasná, že sa ani nedá popísať slovami. Treba vyskúšať.

Relaxačná masáž hlavy:
Masáž pozostáva z palpačnej techniky a klasickej masáže chrbta. Tento druh masáže pomáha proti bolestiam hlavy, uvoľňuje napätie, vlasom navracia silu a vitalitu, zlepšuje stav vlasov, pomáha proti vypadávaniu vlasov.

Ajurvédska masáž:
Masáž, ktorá zahrňuje masáž šije, krku, pokožky hlavy a tváre. Realizuje sa s ricínovým alebo olivovým olejom. Zmierňuje psychickú únavu a podráždenosť a pomáha pri boji so stresom, nespavosťou a depresiami.

Prečo práve masáž hlavy:
1. stimuluje prirodzenú produkciu mazu
2. pomáha proti vypadávaniu vlasov
3. prekrvuje pokožku hlavy, čím napomáha prijať do vlasov a vlasových folikul viac živín
4. napomáha v raste nových vlasov
5. protizápalový účinok
6. napomáha proti svrbeniu pokožky hlavy

A čo tak zapojiť do masáže aj svojho partnera? Ocenia to nielen Vaše vlasy ale prispeje to aj k Vašej rodinnej pohode. Takže páni, vyhrňte rukávy a ide sa na to. 🙂

Pridaj komentár